CZESKI FESTIWAL PIWA – PRAGA 2010

fot. Anna Hapunik

Za tydzień rusza największe gastronomiczne wydarzenie w Republice Czeskiej: Festiwal Piwa 2010! Piwo – napój dla Czechów symboliczny, kluczowy atrybut czeskiej kultury, narodowa świętość, której sława znana jest na całym świecie. Z tego powodu to propozycja nie tylko dla piwoszy, ale wszystkich, którzy poprzez czeskie złoto, chcą się zbliżyć do naszych południowych sąsiadów i jeszcze lepiej ich zrozumieć.

Chodźcie na piwo!

Jakie atrakcje czekają na miłośników piwa? – więcej po rozszerzeniu wpisu…

Tak jak napisałem, festiwal rozpoczyna się dokładnie za tydzień: 14.05 i potrwa przez następne dwa tygodnie (do 30.05). Będzie się odbywał na Letňanach (veletržní areál – targowisko), gdzie organizatorzy przygotowują 10 000 miejsc siedzących z pełną obsługą kelnerek i kelnerów, ubranych w stroje ludowe. Nie wiem jak ta liczba miejsc ma się do statystyk Oktoberfest, ale trzeba przyznać, że ten rozmach może robić wrażenie. Dalsze liczby…Organizatorzy zapowiadają, że na festiwalu będzie można spróbować aż 70 marek czeskiego piwa, podawanego tylko  i wyłącznie we szkle. Fani plastikowych kubków nie mają więc czego szukać.

Marki, które pojawią się na festiwalu (zgodnie z listą zamieszczoną na oficjalnej stronie festiwalu) to m.in:

Primátor, Master, Ježek, Klášter, Platan, Lobkowicz, Ferdinand, Svijany, Černá Hora, Rychtář, Žatec, Kocour, Pernštejn, Rampušák, Zlatá Labuť, Permon, Starobrno, Zlatopramen, Louny, Hostan, Dačický, Březňák, Krušovice, Zlatý Bažant.

Wszyscy, którzy pojawią się na festiwalu będą mieli szansę płacić za piwo i jedzenie specjalną festiwalową walutą – talarami.

Zdjęcia, które wykorzystałem w notce pochodzą z  oficjalnej strony festiwalu.

Strona internetowa festiwalu:

http://www.ceskypivnifestival.cz/cs/index.shtml


Reklamy

Jedna odpowiedź na “CZESKI FESTIWAL PIWA – PRAGA 2010”

  1. Bylismy – po dlugich przygotowaniach – dziewczyny wykopnely sie wkoncu z domu na zimne z pianka !! zaje-scie bylo; dla mnie lepiej niz Oktoberfest 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s