CREEPY TEEPEE 2011

Przedstawiam najbardziej alternatywny festiwal tego lata, odbywający się w Centrum Sztuki Współczesnej GASK w Kutnej Horze. Jeśli marzy Wam się festiwalowy line-up, złożony z artystów, których nikt z grona Waszych znajomych nie zna; kameralne, kompaktowe wydarzenie muzyczne w pięknym miejscu – zdecydowanie musicie tam być!

Nikt nie będzie nikogo straszył – choć takie wrażenie można odnieść, patrząc na pierwsze dokonania grafików festiwalu. Festiwal Creepy Teepee to nie zlot fanów indiańskiego horroru, to spotkanie ludzi, którzy szeroko pojętą scenę INDIE mają w sercach, nie tylko na koszulkach i przypinkach. Wyjątkowe jest podejście do sprawy: „Creepy Teepee od początku swojego istnienia nie jest normalnym, komercyjnym festiwalem muzycznym, swoją rolę odgrywa tu także część edukacyjna” – mówi Štěpán Bolf z A.M.180 – kolektywu, który stoi za wydarzeniem. Nie ma tam tradycyjnego podziału na główne gwiazdy i gwiazdki, które mają publiczność rozgrzewać. Publiczność festiwalu potrzebuje jakości i zaskoczenia, często więc na głównej scenie, w najlepszym czasie pojawiają się kapele, dla których jest to pierwsze festiwalowe doświadczenie…Fani indie rocka, indie popu, szeroko pojętej elektroniki, muzyki eksperymentalnej nie będą zawiedzeni. Wystarczy spojrzeć na pierwszą, ostatnio odsłoniętą porcję line-upu:

LIARS (US, Mute Records)

DREAM BOAT (US, AMDISCS)

FOOT VILLAGE (US, Upset! the Rhythm)

F8STERCARE (▲ Clan Destine / Disaro / Brooklyn)

XIU XIU (US, Kill Rock Stars)

JEF BARBARA (CAN, AMDISCS)

WHITE RING djs (US, Disaro)

c.d.n

Wyjątkowe jest także miejsce, w którym festiwal się odbywa: Kutna Hora – przepiękne miasteczko, połóżone 80 km na południowy-wschód od Pragi. Znakomicie zachowane, średniowieczne centrum wydobycia srebra, siedziba głównej mennicy czeskich władców. Znajdują się tu wspaniałe przykłady architektury gotyckiej i renesansowej, a także kontrowersyjna, szokująca wręcz Kaplica Czaszek w dzielnicy Sedlec (ostrzegałem, że nikt nie będzie nikogo straszył…a jednak!) – kaplica w całości wyłożona i udekorowana ludzkimi kośćmi!

Ale to jeszcze nie koniec. Sam festiwal odbywa się w Galerii Środkowoczeskiego Kraju, w skrócie GASK – jednym z najnowszych i najnowocześniejszych centrów sztuki współczesnej w kraju. GASK mieści się z kolei w byłym konwencie jezuickim, pięknie położonym niedaleko perły Kutnej Hory – kościoła św.Barbary. Przenikać się więc będzie najświeższa muzyka z tradycją oraz kojącym spokojem i pięknem historycznego miasta. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku jedna ze scen umieszczona będzie w klasztornym refektarzu…

Nieoficjalnie i samozwańczo obejmuję ‚patronat’ nad Creepy Teepee 2011 – uważam, że to wydarzenie wyjątkowe ze względu na pomysł, alternatywną formę, miejsce, ale także ceny wstępu: do 30 marca wejściówkę na 4 dni festiwalu można dostać za 500 koron (+opłaty), potem ceny lekko podskoczą, ale utrzymają się na poziomie 800 koron – organizatorzy sami przyznają, że chcą wyjść na przeciw tym uczestnikom festiwalu, którzy program Creepy Teepee trakują jako całość! Bo to nie jest normalny festiwal jakich wiele…

CREEPY TEEPEE 2011

28.07 – 31.07.2011

Kutna Hora, Republika Czeska

ważne linki:

http://www.gask.cz/

http://www.gaskfest.cz/

http://www.myspace.com/creepyteepee

http://www.ticketportal.cz/podujatie_search.asp?id=127871

Będę informował o dalszych gwiazdach festiwalu, w planach też specjalny mixtape dla wszystkich, którzy potrzebują muzycznej inspiracji do tego, by podjąć decyzję o przyjeździe. Mixtape w późniejszym czasie, po ogłoszeniu przez organizatorów wszystkich artystów.

Festiwal śmiało możemy połączyć z alternatywnym zwiedzaniem Pragi.

W razie pytań – piszcie!

APP

grafika: http://www.czechoriginalfashion.cz/

 

 

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s