KONKURS FILMOWY

Kolejna atrakcja na rozpoczęcie nowego sezonu turystycznego! Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie filmowym. Do wygrania: 4 GODZINY ZWIEDZANIA PRAGI z alternatywnym praskim przewodnikiem!(Szczegóły wewnątrz wpisu).

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o filmie czeskim! Do wygrania: 4 godziny zwiedzania Pragi z alternatywnym praskim przewodnikiem, do wykorzystania do końca 2011 roku (nagroda może być ‚odebrana’ indywidualnie, bądź grupowo – limit grupy 15 osób).

ZASADY KONKURSU FILMOWEGO:

Za chwilę zobaczycie opisy i dialogi z 3 czeskich filmów. Należy podać tytuł filmu oraz nazwisko reżysera. Na poprawne odpowiedzi czekam do 30.04.2011. Liczyć się będą tylko odpowiedzi podane w komentarzach pod tym wpisem. Obok odpowiedzi – podajcie także swój e-mail, będzie potrzebny do kontaktu ze zwycięzcą. Jeśli poprawne odpowiedzi się zdublują, wygrywa ta osoba, która była najszybsza.

Zaczynamy?

Oto 3 ‚cytaty’ filmowe – powodzenia!!!

1) Wyspa Strzelecka – Praga. Jesień. 2 młodych mężczyzn i młoda dziewczyna na ławce. Obok nich leży pies. Dziewczyna odchodzi na moment, wyczyścić kurtkę jednego z kolegów w rzece. Wraca i mówi:

– Ta Wełtawa jest strasznie brudna…Kąpie się w niej ktoś w ogóle?

– Wieśniacy…a potem do niej szczają – odpowiada jeden z towarzyszy.

– Ta Praga jest naprawdę piękna – mówi dziewczyna patrząc przed siebie.

 

2) Bankiet. Mężczyzna występuje przed grupą ludzi:

– Pan Bóg to zorganizował dobrze, kiedy powiedział człowiekowi: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Takie krematorium…Jest właśnie, mili przyjaciele, rzeczą miłą Panu. Przecież ono pomaga Panu Bogu przy przemianie człowieka w proch…Ludzie jednak argumentują, że Chrystus Pan nie był spalony, ale pogrzebany w ziemi. No tak, mili przyjaciele, ale to jest coś innego. Za zawsze tym dobrym ludziom mówię: „Zbawiciela balsamowali, owinęli płótnem i pogrzebali w jaskini. Ale was nikt nie będzie grzebał w jaskini, owijał płótnem…(…) Mili przyjaciele, mam piękną książkę o Tybecie, na przykład strona 38: „Cierpienie to zło, które mamy likwidować lub przynajmniej zmniejszać. Im szybciej się człowiek zamieni w proch, tym szybciej się uwolni, przemieni, oświeci, przewcieli…”. Zwierzę także. W ziemi to trwa 20 lat, w krematorium 75 minut. Tak – drodzy przyjaciele (wznosi toast wodą) – Za szczęśliwą ludzkość!!!

Orkiestra, brawa.

 

3) Wieczór, przed Muzeum Narodowym w Pradze. Mężczyzna podchodzi do balustrady na schodach. Obok stoi młoda dziewczyna, która po chwili pyta (po polsku):

– Przepraszam, wie Pan może, gdzie jest Dworzec Główny?

– Dworzec Główny? (odpowiada mężczyzna po polsku) Pani mówi po polsku, tak? (…) Tam jest. (wskazuje) Niedaleko…

– Bo już się pogubiłam…

– Tam metrem też można…

– Tak? Ale którym? A,B,C…

– D…

– Jest metro D? Nie słyszałam…

– Możno nie…(śmiech)…Przepraszam

 

 

Reklamy

Jedna odpowiedź na “KONKURS FILMOWY”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s