EURO 2012 W PRADZE – ucieknij przed i na mistrzostwa do stolicy Czech!!!

Obrazek

Masz dość EURO gorączki? A może – odwrotnie – chcesz przeżyć piłkarskie EURO szaleństwo w Pradze?

Oto – Praga na EURO 2012 !

FESTIWAL MAŁYCH i ŚREDNICH BROWARÓW – 8-10.06

Piwna i piłĸarska gorączka już tu jest! Zaczynamy piwnie – od PIWOBRANIA – festiwalu małych i średnich czeskich browarów na Żiżkowie. Znacie takie piwne marki jak Plzeňský pašák, Podskalská koza czy Slepý krtek? Świetna okazja żeby poznać  65 specjałów w parku Parukářka.Pamiętajcie o tym, że czeska kultura piwna to nie tylko wielkie symbole jak Pilsner Urquell, ale także bardzo szybko rozwijający się sektor małych, lokalnych browarów, które zaczynają mocno deptać po piętach wielkim piwnym graczom. W Republice czeskiej jest już ponad 130 takich miejsc. W pierwszy weekend EURO 2012 – od 8-10 czerwca można posmakować, zakupić zapasy na cały miesiąc walki o ME, a co najważniejsze – wprawić się w świetny humor przed spotkaniem Biało-Czerwonych z Grecją. Do boju piwnego i piłkarskiego!

PRASKA NOC MUZEÓW 2012 – 9.06 – od 19.00

http://www.prazskamuzejninoc.cz/2012/

Na pierwszy weekend EURO 2012 zaplanowano też praską Noc Muzeów – wydarzenie znane i lubiane w Polsce, bardzo atrakcyjne nad Wełtawą. Od godz. 19.00 w sobotę polecam wizytę szczególnie w tych miejscach:

http://www.amoya.cz/

http://www.prazskamuzejninoc.cz/2012/clanek.php?id=2&inst=4

http://meetfactory.cz/

http://www.prazskamuzejninoc.cz/2012/clanek.php?id=2&inst=15

W akcji weźmie udział 39 instytucji – będzie z czego wybierać.

KONCERT NA RYNKU STAROMIEJSKIM W PRADZE PRZED MECZEM POLSKI Z CZECHAMI 16.06.2012

Polsko – czeski muzyczno – futbolowy wieczór na Rynku Starego Miasta w Pradze pod patronatem Prezydenta Pragi pana Bohuslava Svobody.

Los zadecydował, że swoje mecze w fazie grupowej  czeska reprezentacja narodowa rozegra nieco ponad sto kilometrów od granicy, w dodatku w mieście związanym również z czeską historią. A w sobotę 16 czerwca właśnie we Wrocławiu, czescy piłkarze spotkają się z zespołem Polski…

Dla czeskich kibiców, którzy nie towarzyszą swojej drużynie w jej zagranicznych wyjazdach najważniejszym punktem na mapie jest Rynek Starego Miasta w Pradze. Tradycyjnie ustawiane są tutaj wielkie telebimy, przy których podczas meczów czeskiej reprezentacji piłkarskiej lub hokejowej na wielkich turniejach gromadzą się dziesiątki tysięcy osób.

Dla wszystkich którzy mimo wszystko nie będą mieli okazji obejrzeć meczu z trybun wrocławskiego stadionu lub w FanZonie na wrocławskim Rynku, a mimo wszystko chcą zakosztować atmosfery polsko-czeskiego piłkarskiego święta, Instytut Polski w Pradze wspólnie z Ambasadą RP oraz Urzędem Miejskim Pragi przygotował na praskim Rynku Starego Miasta bogaty polsko-czeski program.

Muzyka nie  będzie jedynie wstępem do piłkarskich emocji.  Czeka Państwa spotkanie z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, w dodatku z ukraińskim akcentem.

Od 17.30 do 20.00 na wielkiej scenie wystąpią:

Akurat: zespół muzyczny tworzący w jedynym w swoim rodzaju stylu, który sami artyści opisują jako „ rock + reggae + ska + energia + niebanalne teksty”. Już ponad 10 lat zespół jest uznawany za jeden z najlepszych przedstawicieli niezależnej sceny muzycznej w Polsce. (www.akurat.pl)

Voo Voo z projektem Voo Voo i Haydamaky: polsko – ukraiński projekt z udziałem legendy polskiego rocka, zespołem Voo Voo gitarzysty i śpiewaka Wojciecha Waglewskiego oraz muzyków ukraińskich. Rezultatem współpracy, prócz nagrodzonej płyty Voo Voo i Haydamaky z 2009 roku, są przede wszystkim niezapomniane przeżycia, które czekają uczestników koncertu: połączenie muzycznej wirtuozerii polskich artystów z niepochamowaną energią punkowo – folkowych muzyków z Ukrainy. (http://www.myspace.com/voovooihaydamaky)

Koncerty obu zespołów z pewnością dostarczą niecodziennych przeżyć, które zostaną uzupełnione o degustację przysmaków kuchnii polskiej, losowanie ciekawych nagród, m. in. wycieczkę do  Warszawy, oraz wspólne stoisko informacyjne Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskich Linii Lotniczych LOT oraz Instytutu Polskiego.

Wstęp wolny.

Wieczór jest organizowany pod patronatem prezydenta Miasta Pragi Bohuslava Svobody. Organizatorami są Instytut Polski w Pradze, Urząd Miasta Pragi oraz agencja Taiko. Partnerami wieczoru są Ambasada RP, PLL LOT, POT, miasta Tarnów i Kudowa-Zdrój oraz hotel Verde Montana w Kudowie.  Udział w wieczorze wezmą przedstawiciele najwyższych władz Pragi oraz Wrocławia.

C.D.N

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s