SAPA – WIETNAMSKIE CENTRUM W PRADZE

Żeby przeżyć egzotyczną przygodę wcale nie trzeba jechać na koniec świata – wystarczy do Pragi! (wszystkie fotografie -> Marti)

Sapa – Wietnamskie Centrum w Pradze, zwane też Małe Hanoi lub Praski Sajgon. To przede wszystkim wielkie targowisko założone na przełomie roku 1999/2000 na terenie byłych zakładów przetwórstwa mięsnego. Oprócz ogromnego targu (cały kompleks rozciąga się na 35 hektarach!) jest to również centrum kulturalne mniejszości wietnamskiej w Pradze. Znajdują się tu szkoły językowe, przedszkole, restauracje, bary, siedziby wietnamskich gazet, kasyna, studio nagrań, instytucje służące pomocą imigrantom…Na zakupy, na oryginalne wietnamskie jedzenie, dla poczucia wyjątkowej atmosfery…wystarczy przemieścić się kilkadziesiąt minut autobusem od centrum stolicy Czech, dokładnie na Pragę – Libusz.

Targowisko oferuje wszystko co tylko przyjdzie wam do głowy. Na pierwszy rzut oka najwięcej tu produktów tekstylnych, zabawek, kosmetyków i produktów codziennego, domowego użytku…

Wspomniałem o zabawkach. Uwaga: zabranie do Sapy dziecka może skończyć się oczyszczeniem portfela. Bez obaw jednak – ceny są naprawdę przystępne!

Pieskie życie czworonożnego mieszkańca centrum, choć trzeba przyznać, że dzień był naprawdę gorący.

Ktoś posilił się szybko i wrócił w pośpiechu do pracy. Podglądanie życia w Sapie jest naprawdę fascynujące. Można się tam zaszyć na długie godziny.

 

Przecena…Produkty dla wyznawców wszystkich religii. Skoro jesteśmy przy religii: na terenie Sapy znajduje się też buddyjska świątynia.

Po zakupach i spacerze (wierzcie mi – można się zmęczyć) – czas na oryginalne, pyszne wietnamskie jedzenie.

Na słynne, aromatyczne, gorące i pożywne Pho Bo – koniecznie do centrum Sapa. Zupa przyrządzona na oczach klienta z prawdziwym kunsztem!

Po obfitym obiedzie można podróżować dalej poprzez labirynt hali, sklepów, magazynów…

…by skończyć w pogoni za krabem!

POLECAM WIETNAMSKĄ PRAGĘ !

Reklamy

11 odpowiedzi na “SAPA – WIETNAMSKIE CENTRUM W PRADZE”

  1. Cześć 🙂 Bardzo ciekawy artykuł 🙂 Za kilka dni wybieram się do Pragi i koniecznie chce zajechać do SAPA, tylko czym ? Macie jakieś rady? Ps. Jest tam jakoś niebezpiecznie? 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s