NOWY SEZON W PRADZE CZAS ZACZĄĆ

praski przewodnik nowy sezon 2013 praga plakat

Co nowego czeka na Was w Pradze?

Wiosna już tu jest! Czym Was zaskoczę w tym roku?

Nowe trasy

Już wcześniej ogłosiłem 2 nowe praskie trasy: Trasę modernistyczną – najważniejsze obiekty architektoniczne śródmieścia, oraz Trasę śladami wielkich w Pradze (śladami wielkich kompozytorów, malarzy, fotografów, polityków…)

Poszukiwanie najlepszej svíčkovej

W sezonie 2011 poszukiwaliśmy najlepszego hermelinu, w sezonie 2013 w Pradze królować będzie svíčkova – jedno z najbardziej typowych i popularnych czeskich dań. Polędwica wołowa w sosie śmietanowo-warzywnym z knedlikiem bułczanym (serwowana z plasterkiem cytryny, żyrawiną i bitą śmietaną). Svíčková na smetaně to danie, którego nie da się zjeść w Polsce (tak jak jest w przypadku gulaszu na przykład), poza tym perfekcyjny smak sosu, wcale nie jest łatwy do stworzenia. Będziemy poszukiwać najlepszej svíčkovej w mieście…Warto się nią zajadać!

plakat Praga przewodnik po Pradze 2013-001

Wydarzenia sportowe, kulturalne – Do Pragi warto za kulturą i sportem!

Epopeja słowiańska Alfonsa Muchy, która już na dobre zadomowiła się w Pradze – to jeden z głównych powodów, żeby pojawić się w Pradze na kulturalną ucztę. Obok klasyki swój stały rozwój odnotowują centra sztuki współczesnej, połączone nierzadko z przestrzenią klubową: np. Meet Factory, żeby wspomnieć jedno z nich.

Z wielkich gwiazd muzyki (w najbliższym czasie na koncertach w Pradze) trzeba wymienić: Depeche Mode, Portishead, XX, Deep Purple, Iron Maiden, Suede, Rogera Watersa, Erica Claptona, czy Nicka Cave’a…nie wspominając wschodzących gwiazd i gwiazdeczek muzyki alternatywnej (informuję o wszystkim na facebooku i twitterze).

Skoro maj, to od 12.5 Praska wiosna – wielkie święto melomanów. W Pradze pojawi się sam John Malkovich w roli Casanovy!

Tradycyjnego najazdu polskich kibiców oczekuję na Grand Prix Czech na żużlu – 18.05. Rok 2013 daje świetną okazję do zobaczenia wielkiej piłki w Pradze. 30 sierpnia, na Eden Arenie zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Europy, pomiędzy zwycięzcą Ligi Mistrzów a zwycięzcą Ligi Europejskiej. Eden to co prawda nie Camp Nou, ale o bilety zawsze warto powalczyć…

Praski piwny paszport

Skoro zdzierać buty to w dobrej, smakowitej sprawie! Praga – miasto od zawsze kojarzone z piwem, staje się jeszcze bardziej piwna z każdym tygodniem. W ostatnim czasie nie ma miesiąca, w którym nie otworzono nowego mikro-browaru! (3 nowe otwarcia to mało!) Wszystko to śledzę, kontroluję i smakuję. Chcecie ruszyć na piwne zwiedzanie z paszportem piwosza? Znajdą się w nim adresy miejsc, które trzeba odwiedzić, będą rubryki na pieczątki (niekoniecznie zrobione z ziemniaka) – ale przede wszystkim będzie to pasjonująca przygoda nie tylko dla rasowych piwoszy…

Tego nie zobaczycie na HBO…musicie tu być!

do zobaczenia

PG

Reklamy

2 odpowiedzi na “NOWY SEZON W PRADZE CZAS ZACZĄĆ”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s