6 ALTERNATYWNYCH POWODÓW BY ODWIEDZIĆ PRAGĘ W MAJU

the xx koncert w pradze zwiedzaj alternatywnie

fot.ihned.cz

Wiosna (a nawet lato) już tu jest! Warto do zielonej, majowej, rozbawionej Pragi poza głównym nurtem…Zajęcia na świeżym powietrzu, koncerty, które zapamiętacie na długo, a nawet walka o legalizację…

krizka festiwal praga praga alternatywna

1/Františkovy lásky – 1 maja inaczej

Witaj Maj, 1 Maj ! 1 maja Czesi świętują Dzień Zakochanych! Konkursy na najdłuższy pocałunek to przyjemny moment w czasie zwiedzania, ale warto od tego dnia (zwłaszcza, że dla wielu będzie to początek długiego weekendu) wymagać więcej. Wszystko czego potrzebujecie do alternatywnego urban szaleństwa znajdziecie na ul. Františka Křížka, stąd i nazwa całego wydarzenia. Od 14.00 napoje chłodzące, kuchnia, występy DJ, basen (sic!), śluby(wtf?), wszystko w zielonej scenerii. Plus tańce, targ staroci i wiele innych atrakcji na praskich Holeszowicach, które warto poznać!

www: http://www.alfredvedvore.cz/cs/program/frantiskovy-lasky–motus-bio-oko-a-auto-mat?pid=429&bck=program

krymska festiwal praga alternatywna

2/Korso Krymska – uliczny festiwal na Krymskéj

Krymska w Pradze, w dzielnicy Wrszowice, zaczyna odgrywać rolę praskiego Kreuzbergu. Masa knajp, miejsc spotkań, dyskusji, atelierów, pracowni, spotów otwartych czasem zupełnie przygodnie…a przede wszystkim ludzie z nastawieniem do współpracy i pozytywną energią. Niby nic zaskakującego, kolejny uliczny festiwal w Pradze, ale na Krymskiej może on mieć szczególną oprawę. W akcję 18.5 zaangażują się lokale i miejsca: Pilot Klub, Plevel, Café v lese, Družina, Na cestě, MU koncept, Café Sladkovský, Rybalka, Coffee Source, Restaurant Day, HarOLD, Laboratoř divadla utlačovaných, Čajovna v muzeu…Polecam serdecznie. O Krymskiej i jej klimacie jeszcze nie raz usłyszycie. Warto to śledzić od narodzin!

www: https://www.facebook.com/events/149157591922784/

3/Mac DeMarco i inne ciekawe koncerty

Do Pragi warto w maju na ciekawe koncerty. Chcecie zaśpiewać z Mac DeMarco „Odę do Viceroya”? Z tymi wariatami, w legendarnym klubie 007 na Strahovie będzie „sranda”. A może zasypiacie codziennie przy The XX?

Mac DeMarco – 8.5 w Klubie 007 Strahov, http://www.klub007strahov.cz/

Major Lazer – 14.5 w Lucernie, http://lucerna.musicbar.cz/en

The XX – 16.5 w Lucernie – Velky Sal, http://www.lucpra.com/program.php

Esben And The Witch – 18.5 w Lucernie, http://lucerna.musicbar.cz/en

Sin Fang – 20.5 w Meet Factory, http://www.meetfactory.cz

Soley – 22.5 w Meet Factory, http://www.meetfactory.cz

Light Asylum – 29.5 w Meet Factory, http://www.meetfactory.cz

Mykki Blanco – 31.5 w Meet Factory, http://www.meetfactory.cz

praga festiwal wyszehrad zwiedzanie majówka

4/Tap Tap Festival

4.5 odbędzie się na Wyszehradzie pierwsza edycja festiwalu „Wejdź dalej” w ramach 100-nej rocznicy założenia Instytutu Rudolfa Jedlički. Jedlička był chirurgiem, który w latach 1912-13 stworzył placówkę prekursorską jak na tamte czasy – sanatorium i szkołę dla dzieci niepełnosprawnych. Warto spędzić majowy dzień na Wyszehradzie, w dodatku w atmosferze festiwalu tańca i muzyki. Dodatkową atrakcją będzie próba wspięcia się na Most Nuselski (obchodzący w tym roku 40-lecie otwarcia) na wózku inwalidzkim. Słowem Tap Tap Festival i Wyszehrad czekają.

www: http://www.thetaptap.cz/the-tap-tap

naplavka_targi piwo praga mikro browar

5/Piwo na bulwarze – Pivo na Náplavce

W czerwcu druga edycja piwobrania na Żiżkovie, ale już pod koniec maja szansa na nowe piwne doznania. Małe i mikro-browary czeskie w jednym miejscu: na Rašínovo nábřeží – moim skromnym zdaniem – najpiękniejszym praskim bulwarze nad Wełtawą. Piwobranie 31.5 -01.6.

www: http://pivni.info/kalendar/1028-praha-pivo-na-naplavce-aneb-festival-malych-a-mini-ceskych-pivovaru.html

million marihuana march praga 2013 trawa

6/Million Marihuana March 2013

Wydarzenie dla tych, którzy wiedzą co w trawie piszczy…i nie zdziwi ich fakt, że Czesi wciąż walczą o legalizację marihuany, a w stolicy nie ma coffee shopów. 4.5 – 16ta edycja marszu i festiwalu legalizacyjnego w Pradze – oczywiście chodzi raczej o wiosenną zabawę przy jamajskich (i innych) rytmach. Najpierw przemarsz z Placu Karola do parku Parukářka, a potem relaks, koncerty, targi i atrakcje, nie mówiąc już o masie gadżetów związanych z tematem, kuchni, afterparty w klubie Matrix…Jeśli chcecie zobaczyć jak to naprawdę wygląda w Pradze – Million Marihuana March zapiszcie do kalendarza alternatywnego turysty…

www: http://mmm.legalizace.cz/

Do zobaczenia w majowej Pradze na majówce i nie tylko !

o wszystkich wydarzeniach informuję codziennie na twitterze – zapraszam!

PG

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s