NÁPLAVKA

P8036697-001

Bulwar nad Wełtawą – idealne miejsce na wieczorny, letni relaks, szczególnie dla tych, którzy lubią być w centrum wydarzeń. Rašínovo nábřeží to miejsce tętniące życiem po zmierzchu, niezwykle popularne wśród młodych ludzi, choć jeszcze niedawno nic się tu nie działo…

Pamiętam, jak po wprowadzeniu zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych w Pradze, przychodziło się tu na wieczorne piwko. Na Rašínovo nábřeží, choć ma 950 metrów, człowiek mógł siedzieć całe godziny praktycznie sam. Oprócz restauracji „Vltava”, malowniczej altany, która znacznie ucierpiała podczas ostatniej powodzi, nie było innego miejsca, żeby napić się lanego piwa…Wskakiwało się na górę, po tych samych schodach, po których mógł śmigać Tom Cruise w „Mission Impossible I” i w całodobowym kupowało gambacze…z budki na Albertovie dzwoniło się na chybił trafił…odpowiadał nam ciepły, zaspany głos z Południowego Miasta…

Teraz Rašínovo nábřeží, czy po prostu Náplavka, to miejsce tętniące życiem, szczególnie po zmierzchu. W sezonie letnim otwierają się tu bary, ogródki piwne, łodzie, barki, pontony…Tłumy jak na Krupówkach lub Monciaku, klimat dla tych, którzy lubią zamieszanie, zgiełk i potrafią odpoczywać w otoczeniu wielu rozbawionych ludzi. Piwo, wino, cydr, malinovka, chmielowa lemoniada (uwaga: kolejki do WC). Muzyka na żywo, występy DJ-skie, performance. Teatr, potańcówy na barkach. A jeśli po upalnym dniu nie ma już energii do szaleństw, zawsze można siedzieć na rozgrzanym bulwarze i chłodzić się rzeczną bryzą.

Informacja dla tych, którzy rozrywkę chcą łączyć ze zwiedzaniem: bulwary rozciągają się od Mostu Jiráska, aż do Wyszehradzkiego Tunelu. Macie więc w tym rejonie okazję do przespacerowania się na trasie: Tańczący Dom (przy okazji: jest na sprzedaż), Plac i Most Palackiego, aż na Wyszehrad, który wcale nie jest tak daleko, jak się niektórym wydaje.

Warto więc udać się na nadwełtawskie wybrzeże, by zwiedzać miejsca położone na południe od Teatru Narodowego.

Ciekawostka: w latach 1942-1945 Rašínovo nábřeží nosiło nazwę Reinhard Heydrich Ufer (stosowano tylko niemiecką nazwę).

Dla tych, którzy słyszeli o ścieżce rowerowej prowadzącej przez bulwary na południe i chcą się wybrać w to miejsce na rowerze. W ciągu dnia jest to jak najbardziej możliwe, po zmroku zabieranie roweru odradzam ze względu na tłumy. Ścieżka jest nieprzejezdna – paradoks – jedna z najbardziej popularnych knajpek na Naplavce to Bajkazyl – promujący rowerowy styl życia. Tak jak wspominałem: przygotujcie się na tłumy, szczególnie w czasie koncertów na żywo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

P8036652-001

P8036660-001

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

P8036671-001

P8036687-001

P8036693-001

PROGRAM KULTURALNY WSZYSTKICH LOKALI ZNAJDZIECIE TU:

https://www.facebook.com/NAPLAVKA?fref=ts

Reklamy

7 odpowiedzi na “NÁPLAVKA”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s