ZIMOWA LETNA

zwiedzanie pragi lato zima letna piękne widoki praga trasy przewodnik 3 dni

Zapraszam na krótki, zimowy spacer na Letną. 

„Witam Państwa na stadionie przy ulicy Letnej” – zwykł witać telewidzów Dariusz Szpakowski, przy każdym meczu rozgrywanym na stadionie Sparty. W rzeczywistości stadion znajduje się na ulicy Milady Horákovéj, a Letna to zielone błonia nad Wełtawą – płaskowyż na lewym praskim brzegu, jedno z ulubionych miejsc relaksacji i odpoczynku Prażan. (Szpakowskiego może tłumaczyć fakt, że stadion na Letnej faktycznie się znajduje).

Miejsce dostarczające wspaniałych widoków o każdej porze roku. Fantastycznie wita się tu wiosnę. Latem znajduje schronienie przed skwarem (nad kuflem piwa). Jedno z najpiękniejszych miejsc w Pradze na odpoczynek przy ulubionym trunku – z Pragą pod nogami. Czeka się wtedy na zmrok, w nadziei na trochę chłodu, ale także iluminacje miejskie. Imprezować w tych „wiszących ogrodach” można do rana. Jesień to już kolejny rozdział. Słowa nie są w stanie tego wyrazić: mieszanina spleenu, nostalgii, kiedy człowiek chce wydłużyć szybciej kończący się dzień.

Zima ma swój własny repertuar wrażeń na Letnej. Nie ma tłumów, alejki są prawie puste, powietrze zdaje się być krystaliczne. Wystarczy ubrać się cieplej i ruszyć przed siebie spod byłego pomnika Stalina (jak wyglądał?), w kierunku ogródka piwnego pod Leteńskim pałacykiem (słynny KIOSEK wciąż działa – może zamiast piwka lepiej rum?), alejkami aż do słynnej restauracji Expo 58

Ławki na punkcie widokowym, zwykle zapełnione w całości…dziś wyglądały jak odsłonięte kulisy. Przedstawienie na dobre zacznie się wiosną. Spokój, cisza, lekki mróz. I ta opuszczona karuzela, którą mają wyremontować – znów będzie cieszyć dzieci i dorosłych.

To miejsce pełne historii – na Letnej można bez końca dyskutować o komunizmie w Pradze, zaczynając od Metronomu, na stylu brukselskim kończąc. Polecam o każdej porze roku…

praha praga widoki letna 2015 zwiedzanie miasta z przewodnikiem co zobaczyć piwo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

praga praha letna gdzie na piwo imprezy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

karuzela na letnej praga dla dzieci praga z dzieckiem zwiedzanie miasta przewodnik co zwiedzić

praga zabytki zwiedzanie miasta zimowa praga przewodnik po pradze

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

letna expo 58 fotograficzna praga praski przewodnik 3 dni praga architektura

praga letna pomnik stalina stalin praha

Nie bójcie się zimowej Pragi!

Reklamy

2 odpowiedzi na “ZIMOWA LETNA”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s