PRASKIE ZOO (PRAGA Z DZIECKIEM)

praga trasa kilkudniowa zoo praskie praga z dzieckiem

Napisałem „Praga z dzieckiem” – oczywiście zoo w naturalny sposób kojarzy się z dziećmi. Ale do praskiego ogrodu zoologicznego spokojnie mogę zaprosić także dorosłych, którzy przyjadą bez pociech. Przekonacie się sami. 

Też tak myślałem. Zoo jest dla dzieciaków. Koń jaki jest, każdy widzi. Żyłem w błędzie, parafrazując pewien suchar był to wielbłąd. Ostatnia wizyta w praskim zoo wyprowadziła mnie z tego błędu. Stałem się absolutnym fanem praskiego ogrodu zoologicznego. Dlaczego?

1) Praskie zoo jest świetnie zorganizowane i nowoczesne. Niezliczona ilość pawilonów, po tej infrastrukturze można chodzić cały dzień, choć to i tak pewnie za mało. Z końcem roku 2014 naliczono 654 różnych gatunków (4158 osobników). Nie wiem jak się to ma do innych ogrodów zoologicznych na świecie, ale na mnie robi wrażenie. Wielokrotne nagrody dla praskiego zoo (Forbes, TripAdvisor), tylko umacniają mnie w przekonaniu, że miejsce to ma ugruntowaną, światową pozycję…

2) Praskie zoo to świetne miejsce na relaks, odpoczynek. Szczególnie w dolnej części, w strefie ptactwa wodnego. Wrażenie pobytu w nadmorskim kurorcie, gdzieś na tropikalnej wyspie. Zobaczcie sami w galerii poniżej. Co krok punkt gastronomiczny, ale jakoś to nie przeszkadza, nie jest to nachalne. 1 mln odwiedzających rocznie musi przecież gdzieś zjeść i wypić. Ceny „ludowe”, na każdą kieszeń.

3) Dla mnie oddzielnym tematem jest Indonezyjska dżungla – pawilon, w którym idealnie odtworzono warunki lasu tropikalnego. Wodospady, olbrzymie drzewa, jaskinie. Serce bije mocniej w strefie wolnego lotu nietoperzy – większość pań nie jest zadowolonych, że coś śmiga im nad głową, ale to tylko krótki fragment. Indonezyjska dżungla to miejsce dla tych, którzy cenią bardziej ogrody botaniczne. Przy okazji: praski Ogród botaniczny znajduje się tuż obok.

4) Do praskiego zoo można przyjść z psem. Zabrałem swojego i świetnie się bawił. Wyprawa z psem to dodatkowe 100 CZK, ale nawet wybierając się całą rodziną, można sobie na to pozwolić. Trzeba liczyć 200 CZK od osoby dorosłej…Biorąc pod uwagę wszystkie pawilony, ekspozycje (przede wszystkim światową jakość ich przygotowania) jest to niska cena. Dla porównania: Křižíkova fontána kosztuje 230 CZK/osoba, a pokaz trwa przecież 40 min. W praskim zoo można spędzić cały dzień.

5) Wasze dzieci nie będą zawiedzione – myślę oczywiście o zwierzętach, ale nie tylko. Zoo proponuje wiele innych atrakcji. Przede wszystkim wielki plac zabaw „Rezerwat Bororo”, możliwość jazdy dziecięcym pociągiem, tramwajem, wiele programów edukacyjnych. Warto wspomnieć też o kolejce linowej. Trasa trwa lekko ponad 2 minuty, ale dzieciom i tak wystarczy. Przybycie do zoo również może być atrakcją. Zamiast jechać samochodem lub komunikacją miejską, możecie do zoo…przypłynąć statkiem wycieczkowym, który kursuje między ogrodem zoologicznym a centrum. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie internetowej ogrodu zoologicznego: http://www.zoopraha.cz/en Praga z dzieckiem może być ciekawa – także dla rodziców…

Zapraszam do galerii poniżej. Polecam praskie zoo wszystkim: tym, którzy przyjadą z dziećmi i tym, którzy przyjadą bez dzieci. Wszyscy będziecie się dobrze bawić, a przede wszystkim odpoczywać w pięknym, zielonym miejscu.

 

praga zoo lato zwiedzanie przewodnik po pradze

praga lato 2015 zwiedzanie miasta z dziećmi zoo

praskie zoo praga z dzieckiem kilkuletnim

zoo praha praga dzieci w pradze co dla dziecka praga z dziećmi

zwierzęta zoo zwiedzanie z dzieckiem praga czeska

praga atrakcje dla dzieci zwiedzanie z dziećmi

dziecko w pradze atrakcje co zobaczyć w pradze z dzieckiem praskie zoo zielona praga

atrakcje w pradze czerwiec 2015 lato co zobaczyć trasa 3 dniowa

przewodnik po pradze co zobaczyć lato zoo praskie atrakcje

praga najlepsze miejsca zwiedzanie z dzieckiem atrakcje tanio

co zobaczyć czerwiec praga 2015 zoo praskie z dziećmi

relaks w pradze zoo z dzieckiem zwiedzanie przewodnik

praga z dzieckiem czy warto iść do praskiego zoo

praga co zobaczyć z dziećmi lato place zabaw zoo bilet

praskie zoo czy warto zwiedzić z dziećmi atrakcje dla dorosłych dojazd do zoo bilety wstępu

najlepsze miejsca w pradze zwiedzanie z dzieckiem zoo bilety atrakcje rodzina

praga czeska najlepsze miejsca na zwiedzanie z dzieckiem

praskie zoo atrakcje najlepsze miejsca w pradze

dżungla indonezyjska w praskim zoo praga z dzieckiem

praskie zoo dżungla indonezyjska w pradze przyroda zwiedzanie pragi przewodnik pobyt bilety wstępu

praskie zoo czy warto opinie dżungla indonezyjska

praskie zoo praha zwiedzanie z przewodnikiem kila dni dżungla indonezyjska

praga z dzieckiem najlepsze atrakcje zoo lato 2015 czerwiec co warto zobaczyć

dziecko w pradze atrakcje zniżki praskie zoo

praga z dzieckiem zoo praga ciekawe miejsca lato 2015

lato praga atrakcje z dzieckiem zwieedzanie miasta przewodnik zoo praskie

praha zoo praskie atrakcje na lato z dzieckiem zwiedzanie czy warto

praskie zoo kolejka ceny biletow wstępu praga z dzieckiem czy warto

praga z psem czy można zwiedzić pragę z psem zoo

praga z psem zwiedzanie miasta przewodnik po zabytkach

zwiedzanie zoo praga praskie atrakcje poza szlakiem przewodnik po pradze  (1)

zwiedzanie zoo praga praskie atrakcje poza szlakiem przewodnik po pradze  (2)

Reklamy

6 odpowiedzi na “PRASKIE ZOO (PRAGA Z DZIECKIEM)”

  1. A mnie ciekawi czy zoo będzie dobrym wyborem na spędzenie dnia z półrocznym maluchem w zimie? Chodzi o to żeby większość czasu spędzić jednak w budynku. Da się wrócić z wrażeniami, czy dżungla indonezyjska to tylko „20 minut i do domu”? Czy żółwie (o których gdzieś słyszałam) to też osobny pawilon? Ile ich jest?
    Mam nadzieję, że mi odpowiesz chociaż wpis jest starszy od mojego dziecka, bo po przeczytaniu zaostrzył mi się apetyt na zoo : )

    1. Myślę, że bez wchodzenia w szczegóły można powiedzieć tak: praskie zoo ma tyle pawilonów zamkniętych – nie tylko dżunglę, że spokojnie można je zwiedzać także z zimą i z maluchem. Dodajmy bardzo przyjemne restauracje na lunch i już mamy połowę dnia (przynajmniej) fajnie zagospodarowaną

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s