LETNI LETNA – FESTIWAL NOWEGO CYRKU W PRADZE

p1010660

Kilka słów i wspomnieniowych zdjęć z festiwalu Letni Letna w Pradze. Polecam – już teraz rezerwujcie czas w drugiej połowie sierpnia.

LETNÍ LETNÁ – festiwal nowego cyrku i teatru. Przyznam, że pominąłem wcześniejsze edycje. Nowy cyrk kojarzył mi się z kuglarstwem, sztukami zręcznościowymi, iluzją – z całym szacunkiem do kunsztu wielu osób, które się tym zajmują – zwyczajnie mnie to nie interesowało (w takim stopniu jak powinno). 13 rocznik, który odbywał się w Pradze od 18. 8. 2016 do 4. 9. 2016, zachwycił mnie na tyle, że cyrkowy festiwal wpisuję na stałą listę wydarzeń, które promuję. Już teraz możecie planować przyjazd w drugiej połowie sierpnia.

Do miasta ściągają najważniejsze światowe i czeskie trupy cyrkowe oraz teatralne. W tym roku widziałem przedstawienia 2 największych gwiazd festiwalu: francuskiego Cirque le Roux (przedstawienie „Elephant In The Room” łączące teatr, cyrk i niesamowitą retro atmosferę) oraz powalające „Limbo” – australijskiej grupy Limbo. Podobno Madonna widziała ich przedstawienie 2 razy w tym samym tygodniu. Jeśli będziecie mieli kiedyś okazję (w jakiejkolwiek części globu) – ich show warte jest każdych pieniędzy. Połączenie cyrku, burleski, tearu tańca i wirtuozerskiego koncertu na żywo! To wszystko w secesyjnym namiocie cyrkowym z początku XX wieku (na zdjęciach).

Dodatkowym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest otoczenie festiwalu – rozstawione namioty, kawiarenki, bary i ogródki piwne przywołują na myśl sceny z filmów Felliniego lub książek Bassa. Letna dostarcza wspaniałych widoków (płaskowyż jest dość rozległy – ale festiwal swoje miejsce znalazł w okolicy willi Kramářa i tzw. Hanavskiego pawilonu). Światła, lampiony i tłumy ludzi opuszczające namioty cyrkowe po przedstawieniach, by udać się na drinka lub na retro potańcówkę. Swingująca, gorąca Praga końca lata…

www: http://www.letniletna.cz/2016/

p1010630

p1010635

p1010672

p1010680

p1010694

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s