PRAGA Z DACHU LUCERNY

p1010987

Wyjątkowa okazja by zobaczyć Pragę z zupełnie innej perspektywy. Takich widoków na codzień nie mamy…

Wszystko dla tego, że ktoś w końcu wziął się za ten ukryty i zaniedbany trochę skarb. Konkretnie Ondřej Kobza, właściciel kafejek, animator, aktywista. Człowiek, który postawił na nogi ulicę Krymską (na praskich Vršovicach – piszą o niej NY Times, Guardian itp.). Teraz postanowił sprawdzić zainteresowanie praskiej publiczności miejscem wyjątkowym, bo trudno inaczej opisać dach Pałacu Lucerna. Codziennie przychodzi do tej „perły w koronie” rodziny Havlów tysiące osób – Prażanie odwiedzają tutejsze kino, kawiarnie, winiarnię, klub muzyczny i salę balową, turyści podziwiają św.Wacława autorstwa Davida Černego. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że Lucerna ma aż 5 pięter, a legendarny już paternoster możne nas wywieźć na przepiękny, rozległy dach.

To niezagospodarowane miejsce zapewnia wspaniałe widoki. Znajdujemy się przecież w sercu miasta, tuż przy Placu Wacława. Wrażenie jest niesamowite, szczególnie wieczorem – możecie sprawdzić na fotkach poniżej. Teraz ma być tu bar, taras widokowy, a także ogród. Warunki na wysokościach testują 2 kozy…Mają być tu również (coraz bardziej modne w całej Europie) ule…Na razie dach otwarty jest tylko na próbę, od 19.10 do 21.10. Wciąż macie więc jeszcze jeden dzień, by skorzystać z niepowtarzalnej okazji. Znajdźcie windę (paternoster będzie dodatkową atrakcją) i ruszajcie w górę.

p1010965

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

p1010970

p1010971

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

p1010986

 

 

Reklamy

2 odpowiedzi na “PRAGA Z DACHU LUCERNY”

  1. Serdeczne dzięki Pozdrawiam – jano

    W dniu 20 października 2016 20:29 użytkownik Alternatywny przewodnik po Pradze napisał:

    > pragaprzewodnik posted: ” Wyjątkowa okazja by zobaczyć Pragę z zupełnie > innej perspektywy. Takich widoków na codzień nie mamy… Wszystko dla tego, > że ktoś w końcu wziął się za ten ukryty i zaniedbany trochę skarb. > Konkretnie Ondřej Kobza, właściciel kafejek, animator, ” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s