BUNKIER FOLIMANKA

bunkier-folimanka-zwiedzanie-pragi-za-darmo-free

Dla miłośników ciekawych, mrocznych miejsc. Bunkier Folimanka – jeden z największych w Pradze – dostępny do zwiedzania za darmo.

Jedno z najbardziej klimatycznych praskich miejsc – zupełnie za damo! 

Znaleźć go można na ulicy Pod Karlovem, otwarty jest zawsze w jedną z sobót w miesiącu (szczegóły: http://www.prague.eu/cs/detail-akce/3071/bunkr-folimanka-pro-verejnost?back=1 )

Odwiedzanie takich miejsc, to zawsze coś szczególnego. Mamy tu do czynienia z jednym z największych bunkrów w całym mieście. Pochodzi z przełomu lat 50/60 i wciąż mógłby służyć blisko 1300 osobom przed 3 dni. Na powierzchni 1.332 m2 znajdziecie wszystko co potrzebne do przeżycia: studnie, toalety, prysznice, przychodnię, „tlenownie”, swoje własne centrum energetyczne, o kuchni nie wspominając. Miejsce jest bezpieczne dla dzieci. Da się wjechać na wózku inwalidzkim.

Od błądzenia w niezliczonych korytarzach może się zakręcić w głowie, szczególnie kiedy dochodzimy do zamkniętego wyjścia w kierunku ulicy Bělehradskiej. Świetne miejsce do fotografowania. Pracownicy Obrony Cywilnej, którzy schronem się zajmują służą informacją. W przedniej części schronu organizowane są wystawy – miałem ostatnio okazję zobaczyć ciekawą ekspozycję dot. bombardowania Pragi z 1945.

Odwiedziny Folimanki można połączyć ze spacerem po parku Folimanka, w którym znajduje się kilka ciekawych pomników z okresu normalizacji. Nad wszystkim góruje potężne cielsko Mostu Nuselskiego.

Zapraszam do galerii zdjęć poniżej.

www: https://krytfolimanka.cz/en/

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

bunkier-folimanka-praha-praga-bunkr

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

folimanka-praga-za-darmo-schron-warto-odwiedzic-zobaczycfolimanka-bunkier-schron-praga-za-darmo-atrakcjeOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamy

2 odpowiedzi na “BUNKIER FOLIMANKA”

  1. Dzięki Pozdrawiam Do zobaczenia w Pradze ! Hey !!! jano

    W dniu 1 marca 2017 08:35 użytkownik Alternatywny przewodnik po Pradze napisał:

    > pragaprzewodnik posted: ” Dla miłośników ciekawych, mrocznych miejsc. > Bunkier Folimanka – jeden z największych w Pradze – dostępny do zwiedzania > za darmo. Jedno z najbardziej klimatycznych praskich miejsc – zupełnie za > damo! Znaleźć go można na ulicy Pod Karlovem, otwarty j” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s