GDZIE NA PIWO W PRADZE? DO MIKROBROWARU NA ŁODZI

piwo pivo beer piwo w pradze na łodzi mikrobrowar microbrewery praha praga prague piwny przewodnik

Europejski ewenement. Praga od marca ma nowy mikrobrowar – na łodzi!

Co się tu będę rozpisywał: polecam, polecam, polecam. Polacy czytają mało, ale za to chętnie piją piwo, stąd ten wpis treściwy i krótki. Jak często macie okazję wyskoczyć na piwo podawane na łodzi? Jak często macie szansę wypić piwo z mikrobrowaru, w otoczeniu infrastruktury browarniczej, na najprawdziwszej łajbie, zakotwiczonej na Wełtawie? Odpowiedzcie sobie sami. Kto na piwo? Wszyscy na pokład!

Odwiedziłem mikrobrowar Pivolod’ aka Loď Pivovar na Dvořákovo nábřeží w deszczowy, kwietniowy dzień i pokonałem pogodę (z pomocą pysznego piwa). Rzadko się zdarza, by młody mikrobrowar (a ten w Pradze jest najmłodszy, otwarty w marcu) miał od razu tak szeroki wybór własnych piw. Od mocno chmielonej 10-tki, przez 12-tkę (idzie w cytrusy, bardzo smaczna) i APA, kończąc na kalorycznym, lekko rumowo-pralinkowym stoucie.  Chwalę także jedzenie: zaczęliśmy od zimnych nóżek z królikiem (sulc) i świetną marynowaną cebulką. Tak szanowana nad Wełtawą karkówka również bardzo dobra. Zaskoczeniem w menu obecność międzynarodowej kuchni w dobrym stylu. Makaron z boczniakami nie tylko na zdjęciu prezentował się wspaniale (smakował, smakował).

Świetne wnętrze, pachnące jeszcze świeżością. Nie przesadzone, z dużą ilością światła nawet w ciemny dzień. Na zewnętrznym pokładzie piwny bar, którego nie miałem jeszcze okazji sprawdzić z racji pogody. To może być hit tego lata, bo jak leżakować, to tylko z dobrym piwem. Bardzo otwarta, przyjazna obsługa. A to przecież ważny element. Zobaczcie galerię zdjęć z pierwszej wizyty. Polecam serdecznie – mikrobrowar na łodzi odnajdziecie pod Ministerstwem Przemysłu i Handlu, na przystani nr 19.

p.s Łódź nie odpływa, ale nie martwcie się – bardzo szybko będziecie mieli uczucie ‚odpłynięcia’ i relaksu. Nie tylko z powodu wciąż przepływających statków. Dawno nie byłem w tak udanym miejscu !

www: http://www.pivolod.cz/v2.0/

piwo pivo beer piwo w pradze na łodzi mikrobrowar microbrewery praha praga prague (4)piwo pivo beer piwo w pradze na łodzi mikrobrowar microbrewery praha praga prague (7)OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERApiwo pivo beer piwo w pradze na łodzi mikrobrowar microbrewery praha praga prague (1)OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s