FESTIWALE PIWA W PRADZE 2015

piwne festiwale 2015 impreza piwna praga zwiedzanie miasta czeskie piwo piweczko mikrobrowary

Nie jeden festiwal piwa, ale kilka na raz. Piwosze – szykujcie się na czerwiec! 

Już tradycyjnie czerwiec w Pradze upłynie pod znakiem PIWA, należy dodać, że piwa z małych i średnich browarów. Rzućcie okiem na festiwalowe zapowiedzi – i już teraz zacznijcie planować przyjazd. Oczywiście moi klienci, którzy zdecydują się na zwiedzanie Pragi ze mną – nie muszą się martwić…piwne, festiwalowe atrakcje wpiszemy w program zwiedzania Pragi.

1. Žižkovské pivobraní 2015 

termin: 5-6.6.2015

Tradycyjnie, już po raz piąty, w pierwszy weekend czerwca piweczko poleje się na Žižkovie. Klimat rockowego festiwalu, pikniku na wzgórzu zwanym – Parukářka (Wzgórze św.Krzyża). Małe i mikro czeskie browary. Ten chillout na „Paruce” będzie wam potem towarzyszył przez całe lato. Potrafią się tam pojawić też piwni goście z Polski. Polskie piwa robią furorę, nie ma o czym dyskutować.

www: http://www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Akce/Zizkovske-pivobrani.aspx

2. Festiwal mikrobrowarów na Zamku Praskim

termin: 12-13.06.2015

Kolejny weekend i kolejny piwny festiwal w Pradze. Tym razem bawimy się po królewsku w ogrodach Zamku Praskiego. Może zawita sam prezydent? Festiwal organizuje Czeskomorawski Związek Mikrobrowarów. Piwne atrakcje można połączyć ze zwiedzaniem Zamku Praskiego, szczególnie jego zielonych stref – tak pięknych o tej porze roku. Na razie na stronie festiwalu nie ma jeszcze informacji o nowej edycji, ale datę i zapowiedź widziałem już na facebooku. To pewna informacja. Od 15.4.2015 ruszy internetowa sprzedaż wejściówek, jeśli chcecie mieć bilety wcześniej.

www: http://www.minipivo.cz/

www 2: http://www.pivonahrad.cz/

3. Pivo na Náplavce

termin: 19-20.06.2015

Festiwalowy, piwny czerwiec nie byłby taki sam – bez festiwalu czeskiego piwa na praskich bulwarach. Zapraszam na festiwal małych browarów na Náplavce – bulwarze Rašína (opisałem to miejsce szerzej tu). Wyobraźcie sobie słońce, letnią, rzeczną bryzę, a do tego smakowite piwa i jedzenie. Czego chcieć więcej? Po prostu trzeba to przeżyć. Zdecydowanie mój ulubiony z czerwcowych festiwali, choć polecam wszystkie! Zacznijcie wakacje w piwnym stylu!

www: http://www.pivonanaplavce.cz/

Nie można jednak zapomnieć o jeszcze jednym wydarzeniu: Czeskim Piwnym Festiwalu, który odbywa się w maju (7-23.5.2015) na Letnej (Letenská pláň, Praha 7).

www: http://www.ceskypivnifestival.cz/

Do zobaczenia w piwnej Pradze!

PRASKIE MIKROBROWARY 2015 – lista najlepszych 15 

Reklamy

2 odpowiedzi na “FESTIWALE PIWA W PRADZE 2015”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s